Menu Close

Susitikimas su animatore Jūrate Leikaite-Aškiniene

Balandžio 26 d. 2b, 2c ir 3c klasių mokiniai dalyvavo susitikime  su Jūrate Leikaite-Aškiniene. Renginyje buvo pademonstruoti animaciniai filmai „Taip Laima lėmė“, „Margučių rytas“,  „Paparčio žiedas“.

Autorė pristatė naujai sukurtų knygų ciklą „Lietuvių šventės animacijoje“ apie filmų kūrimą. Knygų puslapiuose autorė atskleidė kūrybinio proceso ypatumus, kaip gimsta jos filmų idėjos, kaip kuriami personažai, kiek piešinių reikia nupiešti, kad personažas atgytų. Leidiniuose gausu iliustracijų ir paaiškinimų, kaip suprasti kino kalbą, simbolius ir kaip kuriamas filmas.

Knygoje „Paparčio žiedas” pasakojama, kaip gimė linksmas ir nuotaikingas animacinis filmas apie Joninių šventę. Jonas – vienas iš populiariausių personažų lietuvių pasakose. Autorė pasakoja kaip jis tapo animacinio filmo herojumi, kokius išbandymus patyrė Joninių naktį, kaip įveikė godulį auksui ir pinigams, ir kaip suprato, kad pats didžiausias žmogaus turtas yra meilė. Knygoje pateikiami Lietuvos animacijos istorijos fragmentai.

Jūratė Leikaitė-Aškinienė prisipažįsta, kad jai labai patinka tapyti, tačiau paveikslai yra statiški: „ Jie ištisus metus tik kabo ir tyli…, o animacija juos priverčia judėti, kalbėti, jie įgyja charakterį ir nuotaiką“. Animatorė savo kūrinyje sujungia grafiką, tapybą, muziką, šokį, pantomimą, fotografiją ir tekstą. Pasak J. Leikaitės, didžiausia jos motyvacija kurti yra vaikai, o didžiausias atlygis – stebėti jų jautrią reakciją ir nuoširdžias emocijas.