Menu Close

Šiaurės šalių literatūros savaitė

Šiaurės šalių literatūros savaitė – jau trečią dešimtmetį vykdomas kultūros projektas, kurio tikslas yra puoselėti garsiojo skaitymo ir šiaurietiško pasakojimo tradiciją, propaguoti Šiaurės šalių literatūrą ir prisidėti prie skaitymo skatinimo.
Kaip įprasta, ši savaitė rengiama lapkritį – šiais metais lapkričio 13-17 d., o į ją įsitraukia daugybė mokyklų (tarp jų ir mūsų gimnazija) ir bibliotekų iš visų Šiaurės ir Baltijos šalių.
Pagrindinė šių metų skaitymams atrinktų knygų tema – Kalėdos, o rekomenduojami kūriniai: Ingvild H. Rishøi „Stargeitas“ ir  Astrid Lindgren „Emilis iš Lionebergos”.
Mūsų gimnazijos mokiniai dalyvavo įvairiose Šiaurės šalių literatūros savaitės veiklose.

Šiemet sukanka jau 60 metų, kai Emilis iš Lionebergos linksmina savo gerbėjus įvairiausiose šalyse. 6a ir 6c kl. mokiniai garsiai skaitė ištrauką, kurioje Emilis demonstruoja tikrą Kalėdų dvasią: pamaitina visus elgetyno gyventojus ir sugauna pikčiausią vilktaką – elgetyno direktorę Komandorą. Mokiniai taip pat rinko medžiagą apie Astridą Lindgren, jos knygas, mėgstamiausius personažus, ruošė skaidres, plakatus ir juos pristatė klasės draugams.
Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laura Brazionytė

Lapkričio 16 dieną vienuoliktokai 1a klasės mokiniams pristatė šių metų Šiaurės šalių literatūros savaitės kūrinį „Kalėdų pasaka“ –  ištrauką iš Ingvild H. Rishøi knygos „Stargeitas“.
Vėliau pirmokai atsakė į pateiktus klausimus apie skaitytą tekstą, kūrė kalėdinį žaisliuką, žaidė žaidimą „Karšta bulvė“. Mokytoja Vilma Mankevičienė

 

Lapkričio 13-17 dienomis 3d klasės mokiniai (mokytoja Lina Voverienė) skaitė ištrauką iš  A. Lindgren knygos „Emilis iš Lionebergos“, piešė piešinius „Kalėdų stebuklai“.

 

Šią savaitę Šiaurės ir Baltijos šalių mokyklose ir bibliotekose skaitoma balsu, rengiamos parodos, diskusijos ir kita kultūrinė veikla. Nors esame skirtingose vietose, dalyvaujame viename renginyje.
Lapkričio 14 dieną 4b klasės mokiniams A. Lindgren knygos „Emilis iš Lionebergos“ ištrauką skaitė mūsų mokyklos 11b klasės mokiniai. Pradinukai susipažino su autorės kūryba, klausėsi skaitomos istorijos, sprendė linksmus kryžiažodžius, papuošė kalėdinę eglutę savo pieštais žaisliukais, žaidė linksmą žaidimą.
Mokytoja Edita Lukaševičienė