Menu Close

Paskaita „Vilniui – 700: ar tik šv. Kristoforo šventė?“

Minint Vilniaus 700 metų gimtadienį, sausio 18 d. grupė II gimnazijos klasių mokinių dalyvavo prof. Alfredo Bumblausko paskaitoje „Vilniui – 700: ar tik šv. Kristoforo šventė?“ Vilniaus miesto savivaldybės centrinėje bibliotekoje.
Renginio metu skambėjo Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos mokinių atliekami muzikos kūriniai apie Vilnių. Viena iš atlikėjų – gimnazijos 8b klasės mokinė Vytautė Brimerytė.
Prieš renginį bibliotekoje pristatyta ypatinga Vilniaus 700 metų jubiliejaus proga sukurta dėlionė – „Gedimino laiškas“. 1323 m. sausio 25 d. Gediminas rašė Liubeko, Štralzundo, Brėmeno, Magdeburgo, Kelno ir kitų miestų piliečiams ir kvietė juos į Lietuvą. Tuo metu vyravo tradicija, gavus laišką, padaryti jo nuorašą ir pakabinti ant bažnyčios durų, kad su juo susipažintų miestiečiai, o originalą išsiųstų toliau.
Biblioteka, kaip žinių saugotoja ir skleidėja, šiandien yra tos bažnyčios durys, kurios misija skleisti informaciją, skatinti mokymąsi visą gyvenimą, puoselėti amžinąsias vertybes.
Gimnazijos mokiniai, dėliodami dėlionę, iš naujo perrašė Gedimino laišką ir, įveikę dėlionės iššūkį, buvo apdovanoti bibliotekos prizais.
Istorijos mokytojas Andrius Žilėnas