Menu Close

IIIa gimnazijos klasės mokinių edukacinės veiklos

Nuotolinės moksleivių kūrybiškumo ir eko-inovacijų kūrimo dirbtuvės „Ateities lyderių eko-inkubatorius“. Renginį iniciavo didžiausios Lietuvoje pakuočių atliekų tvarkymo organizacijos „Žaliasis taškas“ bei aplinkosauginės iniciatyvos „Kita forma“ organizuojamas aplinkosauginio švietimo projektas „Žalioji odisėja“.

Spektaklis „Madagaskaras“ (rež. Rimas Tuminas) ir diskusija su kūrėjais. „Madagaskaras“ – dramaturgo Mariaus Ivaškevičiaus pjesė, originaliai, autoironiškai ir intelektualiai pristato Lietuvą kaip fenomeną, lietuvių požiūrį į save ir pasaulį. Pjesės sėkmės priežastis – intriguojantis siužetas, išmoningos situacijos ir meistriški dialogai, parašyti pasitelkiant autentišką pirmosios XX a. pusės kalbą. Būdami mokykloje, mokiniai galėjo stebėti kokybišką spektaklio įrašą. Po peržiūros tą pačią dieną teatro Facebook paskyroje vyko tiesioginė diskusija su spektaklio kūrybinės grupės atstovais, kur bus galima pasidalinti mintimis ir užduoti klausimų. Be to, klasės vadovei buvo pasiūlyta Vilniaus mažojo teatro literatūrinės dalies vedėjos teatrologės dr. Ramunės Balevičiūtės paruošta metodinė spektaklio analizės medžiaga.

„Nuo Adomo iki Ievos“. Kelionė iš vaiko į suaugusiųjų pasaulį pažymėta kūno ir dvasine branda, neatsiejama nuo lytiškumo suvokimo. Adomas ir Ieva – vyras ir moteris – sena kaip pasaulis tema, tačiau kiekviena jaunuolių karta ją sprendžia vėl ir vėl iš naujo. Programa siekiama į šią temą pažvelgti per mokslinį, poetinį, mitologinį žanrą – kaip skirtingai yra traktuojamas vienas ir tas pats reiškinys, kaip, tarkime, mitas gali atspindėti ir padėti suprasti praeities kartų požiūrį į vyro ir moters santykius. Nagrinėdami Biblijinį Adomo ir Ievos sukūrimą ar Antikos mitologinį pasakojimą apie vyro ir moters atsiradimą, atskleisime, kodėl mūsų laikus pasiekė idėja apie tobulos antros pusės paieškas ir kaip tai atsispindi žmonių santykiuose. Toliau pereinama prie šių dienų naujųjų „mitologinių“ pasakojimų, pvz., kokį santykių naratyvą perteikia šiuolaikinė populiarioji muzika (nagrinėjami skirtingas santykių kūrimo formas pristatantys kūriniai). Trumpai aptariami vyro ir moters ypatumai yra kvietimas ne į konkurenciją ar susipriešinimą, bet į tarpusavio bendradarbiavimą ir papildomumą. Pristatoma meilės, kaip abipusės dovanos, idėja. Kalbama apie kiekvieno vyro ir moters kaip unikalaus asmens vertę ir orumą. Pabrėžiama, jog jaunas žmogus pirmiausiai turėtų formuotis pats kaip asmenybė ir tik tada, turėdamas ką duoti ir dovanoti kitam, žengtų toliau – į romantinį santykį.

Klasės vadovė Audronė Giedraitienė.