Menu Close

Ekskursija į Rygą

Birželio 10 d. 7b ir 8b klasių mokiniai keliavo į Latvijos sostinę – Rygą.  Miesto centre jų laukė pažintis su senamiesčiu: pamatė Rygos pilį, Domo katedrą, vienuolyno kompleksą, Rotušės aikštę, kurioje atstatytas gražiausias ir puošniausias prieškario Rygos pastatas – „Juodagalvių“ gildijos namai, Šv. Petro bažnyčią, Laisvės paminklą, „namą su katinu“. Mokiniai ėjo siauriausia gatvele, prie Bremeno muzikantų skulptūros sugalvojo slapčiausius norus, po to kėlėsi liftu į šv. Petro bažnyčios bokštą, iš 72 m aukščio apžiūrėjo senamiesčio  gatvelių ir skersgatvių labirintą.
Vėliau aplankė Rygos automobilių muziejų, kuriame  pristatyta visa automobilių evoliucija: nuo medinių vežimų iki mechanikos šedevrų. Muziejaus ekspozicijoje mokiniai rado prabangių tarybinės vadovybės automobilių arba Kremliaus kolekciją, kuriai kol kas nėra analogų. Taip pat išvydo įspūdingą specialios krovininės ir karinės technikos kolekciją, dėmesio vertą lenktyninių ir rekordinių automobilių kolekciją.
Ekskursiją vainikavo išvyka į Jūrmalos pakrantę, kuri pasitiko mokinius lietumi. Ir nors prie jūros lijo, smagiai ir turiningai praleidę penktadienio dieną, kupini įspūdžių ir puikios nuotaikos visi vidurnaktį grįžo namo.

Klasių vadovės Jadvyga Jachimovič ir Aušra Klimkienė.