Menu Close

Edukacija „Vikingų kaime“

Gegužės 23 d. 3b ir 3c klasių mokiniai vyko į „Vikingų kaimą“. Mokiniai dalyvavo dviejų dalių edukacijoje „Senovės baltų gyvensena“.
Atvykusius vaikus pasitiko senovinio kaimo šeimininkai ir kartu leidosi ieškoti senosios baltų praeities – protėvių kaimo, įsikūrusio gražiame upės slėnyje su gyva 1000 metų senumo istorija.
Kaimo šeimininkai kvietė vaikų grupes patyrinėti senovės buitį ir maistą: mokiniai susipažino su  praeities žmogaus racionu, kas buvo auginama, kuo mito, kada ir iš kur atkeliavo įvairūs maisto produktai.  Vaikai ruošėsi viduramžių puotai, kūrė virtuvės laužus, virė arbatą, skrudino grūdus, kepė blynus taip, kaip tai darydavo mūsų protėviai. Taip pat susipažino su baltų karyba. Senovėje karyba buvo neatskiriama vyrų gyvenimo dalis. Mokiniai turėjo puikią progą pasijusti senovės kario kailyje, buvo supažindinti su to meto kario apranga, ginkluote, gyvenimo būdu. Vyko karių pratybos: vaikai tapo viena komanda, treniravosi ir mokėsi įvairių taktinių manevrų (svaidyti mažąsias ietis – akstis, sudaryti įvairias apsaugines skydų kombinacijas).
Mokytojos Edita Lukaševičienė ir Karolina Zaukienė.