Gegužės 22 d. III gimnazijos klasės biologijos grupės mokiniai dalyvavo edukacinėje išvykoje Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Medicininės genetikos centre. Edukacijos metu mokiniai susipažino su centro veikla, atliekamais genetiniais tyrimais bei jų reikšme medicinoje. Specialistai papasakojo, kaip vyksta naujagimių tikrinimas dėl įgimtų paveldimų ligų, kokios genetinės ligos gali būti nustatomos ir kaip genetiniai tyrimai padeda identifikuoti žmogų. Mokiniai sužinojo apie pagrindinius genetinių tyrimų metodus – elektroforezę, PGR (polimerazės grandininę reakciją) ir DNR sekoskaitą. Taip pat turėjo galimybę stebėti išskirtą DNR, nagrinėti chromosomas bei jų pakitimus.
Medicininės genetikos centras – kol kas vienintelė įstaiga Lietuvoje, kurioje teikiamos genetinės konsultacijos, sistemingai atliekami paveldimųjų ligų tyrimai ir profilaktika. Ši edukacija mokiniams suteikė vertingų praktinių žinių apie genetikos mokslo pritaikymą šiuolaikinėje medicinoje bei praplėtė biologijos pamokose įgytas žinias.
Biologijos mokytoja Audronė Giedraitienė


