Menu Close

Šiaurės šalių literatūros savaitė

Lapkričio 14–20 dienomis gimnazijos bibliotekoje vyko Šiaurės šalių literatūros savaitės renginiai. Gimnazijos bibliotekininkė Janina kasmet kviečia mažuosius skaitytojus susiburti ir klausyti balsu  skaitomų Šiaurės šalių rašytojų kūrinių. Šių metų Šiaurės šalių literatūros savaitės tema „Gamta šiaurėje“, tad buvo kviečiama skaityti apie Šiaurės šalių gamtą. Meilė ir pagarba gamtai yra giliai persismelkus mūsų kultūroje ir užima svarbią vietą Šiaurės šalių literatūros ir pasakojimų tradicijose. Šiaurietiška gamta mus ne tik sieja, bet ir byloja mums apie įvairovę ir turtingumą atšiauriame Žemės lopinėlyje. Per pandemiją netekę galimybės keliauti į pamėgtus tropinius paplūdimius ėmėme labiau domėtis savo kraštais – ugnikalniais vakaruose, ledynais šiaurėje, geltonai švytinčiais rapsų laukais pietuose ir tūkstančiais ežerų rytuose. Žmogaus ryšys su gamta yra pagrindinės šių metų skaitymams atrinktų knygų temos.

Lapkričio 14 d., didžiąją skaitymo balsu dieną, dideli ir maži rinkosi visų Šiaurės ir Baltijos šalių mokyklų bibliotekose pasiklausyti balsu skaitomų tų pačių tekstų. Gimnazijos 3b klasės mokiniai susirinko bibliotekoje į vaikams skirtą skaitymo valandėlę „Auštant“. Trečiokai pasirinko klausytis  Gilaz Serup kūrinį „Jei sutiktum lokį“. Skaitymo balsu nuotykis prasidėjo dar prieš atverčiant knygą. Taip pat klausėsi   Tuvės Janson kūrinio „Mumiai troliai“. Mokiniai ne tik įdėmiai klausėsi skaitomo kūrinio, bet ir raštu atliko kryžiažodžius, piešimo užduotėles, taip pat linksmai žaidė įvairius žaidimus. Tegul ne tik Šiaurės šalių savaitė paskatina vaikus daugiau dėmesio skirti skaitymui balsu.

1a (mokytoja Rūta Gerasionienė) ir 2b (mokytoja Nijolė Sakalauskienė) klasių mokiniai lankėsi „Saulutės“ bibliotekoje. Mokiniai susipažino su Šiaurės šalių literatūra ir pasigamino skirtukus knygoms.

7 ir 9 kl. mokiniai skaitė bei klausė vokiškai danų autoriaus Hans Christian Anderseno pasaką „Das hässliche Entlein“ ir piešė „Šiaurės gamtą“.

Dėkojame visiems dalyvavusiems, o ypač IIb gimnazijos klasės mokiniams už jų kūrybiškumą.