Sveikos gyvensenos projektas „Noriu augti sveikas 2017-2018“


Nuo 2017 m. rugsėjo mėnesio 1d, 2d, 3a ir 3b klasių mokiniai (mokytojos Ina Klimaitienė, Edita Lukaševičienė, Vilma Mankevičienė, Jūratė Dirginčienė) dalyvauja sveikos gyvensenos projekte „Noriu augti sveikas 2017-2018“.
Projekto tikslas - sveika vaiko gyvensena (gyvenimo būdas, kasdieniniai įpročiai, padedantys palaikyti, tausoti ir stiprinti sveikatą) ir pagal galimybes gera visuminė vaiko sveikata.

Edukacinis užsiėmimas „Rūšiavimas“. Pamokos tikslas - skatinti vaikus mylėti gamtą, tausoti ją ir smagių užduočių pagalba (žaidimai ir užduotys su guminiais batais) ugdyti atliekų rūšiavimo įgūdžius.

 

Užsiėmimai Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje. Laboratorijoje vyko praktiniai demonstraciniai užsiėmimai cheminės taršos tema: gyvenamosios aplinkos ir darbo aplinkos, vandens, maisto produktų, ne maisto produktų cheminiai tyrimai.
Užsiėmimo metu cheminių tyrimų laboratorijos specialistai mokiniams rodė, kaip atvežama aplinkos tiriamoji medžiaga (oras, vanduo, maistas, įvairios pakuotės), kaip tiriamoji medžiaga paruošiama tyrimui, kaip vyksta tyrimo procesas, kaip vertinami tyrimo rezultatai. Demonstracijų metu vaikai sužinojo, kokių cheminių elementų ieškoma tiriamame ore, vandenyje, maiste, pakuotėse, kokią reikšmę sveikatai turi aplinkoje esančios cheminės medžiagos.
Siekiant formuoti vaikų praktinius sveikos gyvensenos įgūdžius, laboratorijos specialistai parodė, kaip „skaityti“ pakuočių ženklinimą ir atskirti maisto produktams ir vandeniui skirtas pakuotes. Taip pat buvo akcentuojama gėrimui vartojamo vandens kokybės reikšmė ir kokio vandens nevertėtų gerti. Ištyrėme ir savo klasės vandenį. Jis puikios kokybės ir tinkamas gerti!


 

Pamoka apie žmogaus amžiaus tarpsnius. Vaikai sužinojo, kaip kiekviename amžiaus tarpsnyje keičiasi žmogaus kūnas, elgesys, veikla. Pamokos pabaigoje visi puikiai atliko užduotis ir įtvirtino gautas žinias! 

Edukacinė pamoka „Jūs esate sveiki? Jūs esate laimingi?". Mokiniai kalbėjo apie peršalimo ligas, daug sužinojo apie vaistinguosius Lietuvos augalus, mokėsi juos atpažinti, atliko įvairias užduotis, žaidė įvairius žaidimus. Pamoka visiems labai patiko!


 

Projekte dalyvaujančios klasės dalyvavo fotografijos konkurse „Grūdinuosi aš ir mano draugai". Šauniausios nuotraukos konkursas buvo paskelbtas pažangaus bendradarbiavimo akademijos Facebook paskyroje.
2d klasės mokiniai laimėjo šį konkursą, surinko 2,5 tūkstančiai balsų. Visi projekto dalyviai buvo apdovanoti smagiais prizais!

 

Edukacinis užsiėmimas „Grūdinuosi ir geriu švarų vandenį“. Mokiniai sužinojo apie grūdinimosi būdus ir naudą bei kodėl reikia gerti vandenį. 

Fizikinių tyrimų laboratorijoje. Pradinukai specialiais prietaisais mokėsi matuoti triukšmo, mobilaus telefono ir mikrobangų krosnelės skleidžiamas bangas. Pamoka buvo labai įdomi! 

Edukacinė pamoka apie triukšmo žalą žmogaus organizmui. 

Edukacinė pamoka apie virusus ir mikrobus. 

Edukacinė pamoka apie dantų priežiūrą.