Palčinskaitės pjesių vaikams festivalis

Kovo 20 d. tarptautinė teatro bendruomenė šventė Pasaulinę teatro vaikams ir jaunimui dieną. Ta proga kovo 21 d. Jaunimo teatre vyko Violetos Palčinskaitės pjesių vaikams festivalis.

Žymi lietuvių poetė praėjusiais metais atšventė savo 70 metų jubiliejų. „Širdyje vis dar esu tas vaikas, kuris trokšta stebuklų, paslapčių ir įspūdingų nuotykių su laiminga pabaiga“, - sakė šiltus, jautrius ir linksmus eilėraščius vaikams kurianti rašytoja.

Festivalyje dalyvavo penkios Vilniaus mokyklos, kurioms buvo skirta užduotis - sukurti 20 minučių ištraukas iš pasirinktos V. Palčinskaitės pjesės ir pristatyti jas „Salėje 99“.
Mūsų mokyklos teatro mokytoja Rasa Ercmonienė-Varnė kartu su 10b klasės moksleiviais pasirinko pjesę „Geležinės Princesės diena“. Spektaklyje vaidino 10b mokiniai Gintarė (Princesė), Gustė (Auklė), Vladislav (Karalius), Vaidas (Ministras), Paulius (Dikas), Dagilė (Aelita), Dangė (Monika) ir keturios penktokės, suvaidinusios geležines rožes, gyvąją tvorą ir šachmatus (Elzė, Arina, Ugnė ir Simona).
Moksleivių darbą teigiamai įvertino ne tik pati rašytoja, bet ir Jaunimo teatro aktoriai, režisierius Gytis Padegimas, teatro kritikai.
Jaunieji mokyklų teatralai apdovanoti padėkos raštais ir knygomis.

Spektaklio akimirkos...

Click on a thumbnail to view a larger image. Click on the close button to close it.