Pakruojis, Panevėžys

Lapkričio 26 d. 9-okai (klasių auklėtojai Gražvydas Kaškelis,  Lubovė Valinčienė ir Regina Maigienė) vyko į Pakruojo dvarą, kur dalyvavo edukacinėje pamokoje „Dvariškas gyvenimas - Špyga taukuota“.

Programos tikslas - supažindinti mokinius su didžiausio dvaro Lietuvoje istorija, jo raida, kultūra bei pajusti XIX-XX a. dvaro gyventojų gyvenimą. Tai pat susipažinti su nepamirštamu „svieto lygintoju“ Tadu Blinda, kuris paliko itin gilų pėdsaką ne tik Pakruojo Dvare, bet ir visos Lietuvos istorijoje.

Prie pagrindinių dvaro rūmų mokinius pasitiko pats jaunasis Tadas Blinda. Jis papasakojo įdomiausias dvaro istorijas, legendas, atskleidė šviesiąsias ir tamsiąsias „razbaininko“ gyvenimo puses, parodė dvaro teritoriją, nuvedė į vienintelį Lietuvoje ir dar ne kiekvienai akiai regėtą Baudžiavos laikų bausmių muziejų, kuris atskleidė, kaip buvo baudžiami nusikaltėliai ir sukelė nejaukius per odą nubėgančius šiurpuliukus.
Mokiniai apsilankė kalvėje, klausėsi kalvio pasakojimų, susipažino su darbo įrankiais, galėjo išmėginti jėgas pučiant dumples ir kalant įkaitusią geležį.
Vėliau mokiniai galėjo pajodinėti ant legendinio žemaituko, žiūrėjo filmą apie lietuvių žygį žirgais prie Juodosios jūros.
Po smagios pažinties su dvaru visų laukė skanūs Blindos blynai su gėrimu.

Vėliau vykome į Panevėžį, kur lankėmės meninio stiklo studijoje „Glasremis“. Čia pamatėme kaip rankomis formuojami įvairiausi stiklo gaminiai.

Ekskursijos akimirkos...

Click on a thumbnail to view a larger image. Click on the close button to close it.


Previous page: 2013-2014 m.m.
Next page: 2012-2013 m.m.