„Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“ mokymo plaukti projektasPrasidėjus 2016-2017 mokslo metams, šalies baseinuose startavo „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje-2016“ mokymo plaukti projektas. Projektą koordinuoja ir administruoja Lietuvos plaukimo federacija, o finansuoja Kūno kultūros ir sporto departamentas prie LR Vyriausybės bei Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Projektas truks iki gruodžio mėn. pabaigos ir bus tęsiamas 2016 m. vasario-gegužės mėn. (14 pamokų).

Projekte dalyvavo ir mūsų gimnazijos 2c klasės mokiniai (mokytoja Vida Baublytė). Užsiėmimai vyko Vilniaus moksleivių sveikatos centre Žirmūnuose.

Tikimasi, kad praėję kursą, vaikai įgis šiuos įgūdžius: įgaus bendrą pripratimą prie vandens aplinkos, mokės sulaikyti kvėpavimą ir orientuotis po vandeniu (pvz., ištraukti nuskendusį daiktą), gebės plūduriuoti horizontalioje ir vertikalioje padėtyje, keisti kūno padėtį (7 sekundes), mokės atlikti įkvėpimo ir iškvėpimo į vandenį pratimus (5-6 įkvėpimai ir iškvėpimai į vandenį -„burbulai“), gebės slinkti ant krūtinės ir nugaros, kai skirtinga rankų padėtis, atlikti šuoliuką į vandenį nuo bortelio ant kojų (negilioje baseino dalyje), plūduriuoti horizontalioje ir vertikalioje padėtyje, keisti kūno padėtį (15 sekundžių), išmoks panerti po vandeniu ir ištraukti ant dugno gulintį daiktą iš ne mažesnio kaip 1,5 m gylio, gebės judėti į priekį ant krūtinės ir nugaros, atlikdami kojų judesius krauliu su lenta ir iškvėpdami į vandenį (25 m) bei sugebės nuplaukti 25 m nugara ar krauliu.


 

Gruodžio pradžioje baigėsi pirmasis šio projekto etapas. Visi dalyvavusieji gavo Pažymėjimus.

 

2017 m. vasario-balandžio mėn. šalies baseinuose tęsėsi „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje-2017“ mokymo plaukti projektas. Projekte dalyvavo ir mūsų gimnazijos 2c klasės mokiniai (mokytoja Vida Baublytė). Užsiėmimai vyko Vilniaus moksleivių sveikatos centre Žirmūnuose.​