Ketvirtokų veikla


Ketvirtokų veikla 2017-2018 m.m.

4a klasės mokiniai (mokytoja Rūta Gerasionienė) gimnazijos bibliotekoje dalyvavo Astridos Lindgren biografijos ir kūrybos pristatyme. Vaikai skaito vaikams. „Pepė ilgakojinė“ 7a klasės mokiniais skaito 4a klasės mokiniams.


 

Sausio 24 dieną 4d klasės mokiniai (mokytoja Gintarė Penkaitytė) vyko į Vilniaus Energetikos ir technikos muziejų, kur turėjo edukacinį užsiėmimą „Iliuzijos - mokslas, mistika ar apgaulė?“.
Čia mokiniai sužinojo, kas yra iliuzijos, kaip jos susidaro, kas yra miražas, pareidolija ar dirbtinės perspektyvos, susipažino su judančiais paveikslėliais, gėrėjosi 3D anaglifais ir interaktyvių eksponatų pagalba atrado stulbinančių optinių apgaulių! Taip galėjo dalyvauti interaktyvių muziejaus ekspozicijų praktiniuose bandymuose, daugiau sužinojo apie gamtos mokslus nesudėtingu, patraukliu ir visiems suprantamu būdu.
 

4a klasės mokiniai (mokytoja Rūta Gerasionienė)  paminėjo „Laisvės gynėjų“ dieną.

 

4a ir 4b klasių mokiniai (mokytojos Rūta Gerasionienė ir Danguolė Vieniuvienė) gruodžio mėnesį lankėsi Raudondvaryje.
Ekskursijos metu vaikai grožėjosi romantišku dvaro sodybos ansambliu, sužinojo jo istoriją, apsilankė muziejuje. Edukacinio užsiėmimo metu gamino kvapniuosius muiliukus, keitėsi dovanėlėmis. Daug džiaugsmo atnešė ir sniegas!

 

4d klasės mokiniai (mokytoja Gintarė Penkaitytė) vyko į Trakus, o čia aplankė ne tik Trakų pilį, bet ir turėjo edukacinę programą „Kalėdinių meduolių kepimas ir puošimas“.
Mokiniai sužinojo meduolių receptą, patys gamino tešlą, ja minkė, formavo, kepė bei puošė, o pabaigoje ėjo į restoraną, kuriame prie bendro stalo gerdami arbatą aptarė būsimų švenčių lūkesčius bei pasidalino linkėjimais vieni kitiems.​

Plačiau...

 

Šeši 4a ir 4b klasių mokiniai dalyvavo Nacionaliniame informatikos ir informatinio mąstymo konkurse „Bebras“.
Augustina Rimkevičiūtė (4a kl.) užėmė 1 vietą, o Argaudas Liekis (4b kl.) užėmė 10 vietą tarp 30 geriausių Vilniaus miesto moksleivių.
Taip pat Augustina Rimkevičiūtė yra  8-oje vietoje, o Argaudas Liekis 29-oje vietoje tarp 50 geriausių Lietuvos moksleivių.
Sveikiname!
Informacinių technologijų mokytoja Regina Maigienė.

 

Lapkričio 29 diena - Draugo diena, ją paminėjome draugiškai bei išradingai. Socialinės pedagogės suorganizavo akciją draugo dienai paminėti. Šios akcijos metu pradinių klasių mokiniai savo pirštų antspaudais kūrė draugystės medį, kuris buvo eksponuojamas antro aukšto fojė.

 

Lapkričio 17 dieną 4d klasės mokiniai (mokytoja Gintarė Penkaitytė) apsilankė Valstybės pažinimo centre.
Lengvai, įtraukiančiai ir įdomiai, atlikdami žaismingas užduotis, mokiniai prisiminė kiekvienam svarbius Lietuvos istorijos įvykius ir tyrinėjo Lietuvos Prezidentų darbą. Kodėl Lietuvai vadovauja būtent Prezidentas? Ką jis veikia darbo dienomis ir kuo užsiima laisvalaikiu? Kokias dovanas Lietuvai yra padovanoję kitų šalių atstovai ir kodėl priimta jomis keistis? Atsakymų į šiuos klausimus mokiniai ieškojo remdamiesi tiek ekspozicijos informacija, tiek asmenine patirtimi, juos ieškojo naudodamiesi planšetiniais kompiuteriais ir juose įdiegtą simbolių skenavimo programa, atsakymus žymėjo užduočių lapuose bei žaidimo forma gebėjo juos pasitikrinti.
 

4a ir 4c klasių mokiniai (mokytojos Rūta Gerasionienė ir Justina Makštutytė) dalyvavo gimnazijoje vykusios Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginiuose (lapkričio 13-19 d.). Skaitėme knygą „Lobių sala" (Mauri Kunnas), sprendėme įvairias užduotis, dalyvavome piratų mankštoje.

Plačiau...

 

Lapkričio mėnesį pas 4b klasės mokinius (mokytoja Danguolė Vieniuvienė) lankėsi Vilniaus medžiotojų draugijos medžioklinių ragų orkestro dalyvis A. Svirbutas. Vaikai atidžiai klausėsi pasakojimo apie pučiamuosius instrumentus, dalyvavo viktorinoje „Ar pažįsti instrumentus?“, patys bandė jais groti. Ši muzikinė popietė visiems labai patiko! 

Lapkričio 16 dieną vyko Tarptautinė tolerancijos diena. Šių metų pilietinės iniciatyvos simbolis - „Rankos“. Šiuo simboliu sužavėti mokytojai ir mokiniai klasės duris pasipuošė tolerancijos rankomis.


Plačiau...

 

4d klasės mokiniai (mokytoja Gintarė Penkaitytė) kartu su gimnazijos sveikatos priežiūros specialistedalyvavo projekte „Atverk paguodos skrynelę“, kurios metubuvo siekiama stiprinti vaikų psichikos sveikatą, suteikiant žinių ir priemonių, padedančių saugoti ir rūpintis savo bei artimųjų psichikos sveikata. Tokiu būdu minėjome ir spalio 10-ąją - Pasaulinę psichikos sveikatos dieną.
Projekto „Atverk paguodos skrynelę“ metu ketvirtos klasės mokiniai sužinojo apie psichikos sveikatą, išmoko atpažinti ir įvardinti savo išgyvenimus, kalbėti apie savijautą, bei įgijo priemonių, kurios padės saugoti ir rūpintis savo emocine sveikata: užsiėmimo metu jie patys lankstė ir dekoravo kartotinių dėžutės maketus - „paguodos skrynelę“, kurioje vėliau galės kaupti subjektyviai emociškai svarbius daiktus. Aplankius blogai nuotaikai, vaikai bus skatinami atsidaryti „paguodos skrynelę“, apžiūrėti ten sudėtus daiktus bei prisiminti su tais daiktais susijusias šiltas ir laimingas akimirkas.
 

4a ir 4b klasių mokiniai (mokytojos Rūta Gerasionienė ir Danguolė Vieniuvienė) lankėsi Europos parke ir dalyvavo edukacijoje. 

Spalio 27 d. 4d klasės mokiniai (mokytoja Gintarė Penkaitytė) dalyvavo animacijos dirbtuvėse su animacinių filmų režisieriumi ir scenarijų autoriumi V. Aškiniu. Čia susipažinome su jo kūryba, stebėjome kaip kuriami personažai ir vyksta montažas. Taip pat patys vaikai pabandė sukurti savo klasės bendrą filmuką.​
 

4a ir 4b klasių mokiniai (mokytojos Rūta Gerasionienė ir Danguolė Vieniuvienė) priimė iššūkį kukurūzų labirinte... Nors oras nelepino, smagu buvo su draugais ieškoti lobio kukurūzų dėžėje, šokinėti ant šiaudų rulonų, įveikti labirintą.


 

Pradinukų rudens gėrybių paroda „Rudens išdaigos".Plačiau...

 

Rugsėjo 27 d. ketvirtokai keliavo į Vilniaus miesto savivaldybės centrinę biblioteką susitikti su rašytoju Tomu Dirgėla, kuris pristatė savo rašytas knygeles vaikams „Apie raganą Šiokią tokią“ , „Kai balandis buvo papūga“ bei trijų dalių knygas „Domas ir Tomas“.
Vaikai klausėsi pristatymo, dalyvavo poezijos skaitymo konkurse, rašytojui galėjo užduoti įvairius klausimus. Mokiniai liko sužavėti ne tik rašytojo šiltu bendravimu, bet ir jo kūryba.​ 

Rugsėjo 20 d. 4d klasės mokiniai (mokyt. Gintarė Penkaitytė) vyko į Vilniuje esantį Pinigų muziejų.
Čia mokiniai susipažino su pinigų atsiradimo istorija, galėjo juos apžvelgti. Taip pat nusikalė ir savo simbolines monetas, dalyvavo viktorinoje, už kurią sulaukė ir simbolinių dovanėlių. Pasisverdami galėjo pamatyti, kiek kainuotų, jei jų svoris būtų įkainojamas įvairių šalių pinigais, tačiau įspūdžiai tapo neįkainojama dovana. 

4a ir 4b klasės mokiniai (mokyt. Rūta Gerasionienė ir Danguolė Vieniuvienė) dalyvavo edukacinėje programoje „Grikio kelias: nuo grūdo iki pietų stalo“.


Plačiau...

Previous page: Trečiokų veikla
Next page: 2016-2017 m.m.