Draugiska kuprine

Rugsėjo 25-28 d. vyko 1-4 klasių mokinių ir jų kuprinių svėrimo akcija „Draugiška kuprinė“.

Akcijos tikslas - atkreipti mokinių, jų tėvelių ir mokytojų dėmesį į mokyklinės kuprinės svorį, turinį bei galimą sunkios kuprinės poveikį vaiko sveikatai.

Kasmetinė mokinių profilaktinių sveikatos patikrinimų statistika rodo, kad skeleto raumenų sutrikimai (netaisyklinga laikysena, skoliozė, kifozė) yra vieni iš dažniausiai diagnozuojamų mokinių sveikatos sutrikimų. Netaisyklingas kuprinės nešimas ir kuprinės svorio nekontroliavimas turi įtakos formuojantis ydingai mokinio laikysenai. Ryškiausi pakitimai vyksta jaunesniame mokykliniame amžiuje (7-10 metų) - toliau auga ir kaulėja skeletas, stuburas tebėra ne visai sukaulėjęs, lankstus. Taigi Lietuvoje egzistuoja „sunkios mokyklinės kuprinės“ problema. O šią problemą išspręsti galima tik bendradarbiaujant su tėvais bei mokytojais, ieškant galimų sprendimo būdų.

Akciją inicijavo Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, akciją mokykloje organizavo mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Dalia Paužaitė, padedant pradinių klasių mokytojoms.

Mokiniai sužinojo savo kūno bei kuprinės svorį ir turėjo galimybę įvertinti, ar kuprinės svoris atitinka jų kūno svorį.
Visi pradinukai gavo dovanų ženkliukus ir skirtukus.

1a klasė


1b klasė


1d klasė


2c klasė


2b klasė


2d klasė


3b klasė


3a klasė


4c klasė


4a klasė

 Previous page: 2012-2013 m.m.
Next page: 2011-2012 m.m.