Dailė



Tuskulėnų vidurinė mokykla yra viena seniausių vidurinių mokyklų Vilniuje, kurioje humanitarinės auklėjimo tradicijos yra tokios svarbios.

Nuo 1973 metų mokykloje yra sustiprintas (dabar vadinamas kryptingu meniniu) dailinis ugdymas.

Nepertraukiamai ir nuosekliai - nuo pirmosios klasės iki mokyklos baigimo - ne viena karta buvo mokoma kalbėti meno kalba. Mokiniams, kuriems buvo suteikta galimybė išgyventi kūrybos džiaugsmą, visuomenėje lengviau randa savo vietą.

Mokykloje dailės mokymo tradicijos susiklostė per ilgą laiką. Yra kaupiama metodinė medžiaga, įrengti specializuoti tapybos, piešimo, grafikos, skulptūros, dizaino, meno istorijos kabinetai, yra grafikos spausdinimo įranga, sumontuota molio gaminių deginimo krosnis.

Mokytojai yra dailininkai profesionalai, patys aktyviai kuriantys ir dalyvaujantys parodose. Tai grafikė mokytoja ekspertė Ingrida Umbrasaitė, tapytojai - vyr. mokytojai Sigitas Lukauskas ir Eglė Gineitytė, keramikė vyr. mokytoja Ona Rūta Tamuliūnienė, dizaino mokytoja metodininkė Natalija Stradalova.

Dailės istorijos mokytoja ekspertė Angelė Narčiūtė yra trijų dailės vadovėlių bendraautorė.

Kūrybingų mokytojų ugdytiniai savo darbais kasmet papuošia mokyklą, ruošia parodas, dalyvauja dailės ir kitokiuose projektuose. Kasmet vyksta ne tik įdomios parodos, projektai, bet ir pusmečių parodos, baigiamųjų klasių moksleivių dailės darbų gynimai.