Akcija „Žalgiris 600“

2010 m. spalio 29 d. mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo Seimo nario Petro Auštrevičiaus inicijuotoje akcijoje „Žalgiris 600“.

„Medžiai, pasodinti šia proga, išliks ilgiau už mus ir taps istorinės atminties gija, vedančia į ateitį. Būtent todėl, simboliškai, šioje medelių sodinimo akcijoje kvietėme dalyvauti moksleivius. Mes, galbūt, dar spėsime pamatyti subrendusius Žalgirio mūšiui pasodintus medelius, o mūsų vaikai juos matys ir pasenusius. Ši akcija - tarsi žinutė ateičiai", - pasakojo Petras Auštrevičius, Seimo Europos klubo, inicijavusio akciją „Žalgiris 600", prezidentas.

Akcijos metu Nemenčinės rajono miškuose, prie Bezdonių gyvenvietės, miško kirtavietėje moksleiviai iš eglių susodino užrašą „Žalgiris 600". Užrašas suformuotas 6 hektarų plote. Vienos raidės aukštis siekia apytiksliai 60 metrų, o plotis - 40 metrų. Raidėms suformuoti panaudota 7000 eglių, o aplink jas fone pavasarį bus pasodinta dar 16 tūkst. beržų. Užrašas bus matomas net 2 kilometrų aukštyje, todėl juo galės grožėtis lėktuvų, besileidžiančių Vilniaus oro uoste, keleiviai. Šis užrašas pasiekė rekordą kaip didžiausias Lietuvoje ir pasaulyje pasodintas užrašas ir pateko į Lietuvos Gineso rekordų knygą.

Visos akcijoje dalyvavusios mokyklos turėjo parašyti po palinkėjimą ateities lietuvių kartoms. Šie palinkėjimai buvo sudėti į specialią ritinio formos metalinę kapsulę, kuri įdėta į iškastą duobę ir užlieta cementu. Ją ten įdėjo LR Seimo pirmininkė Irena Degutienė. Tai pat prie užrašo pradžios esančio stendo, šalia kapsulės, buvo pasodinta maža eglutė, kurios sėklas buvo pašventinęs Popiežius Benediktas XVI.

Po maždaug 2 valandas trukusio sodinimo jaunieji darbininkai buvo pavaišinti kariškių gaminta perlinių kruopų koše su mėsa, jų virta arbata, o rėmėjas „Coca Cola" visus vaišino gaiviaisiais gėrimais bei sausainiais. Visoms mokykloms buvo įteikti LR Seimo suvenyrai: ženkliukai su Lietuvos bei Lenkijos herbų atvaizdais ir dvi knygos apie Lietuvą ir jos istoriją. Dalyviai gavo dovanų po žalią kepuraitę su snapeliu su specialiai šiai akcijai sukurtu ąžuolo pavekslėliu ir padėkos raštus.

Akcijoje dalyvavo Lietuvos mokyklų atstovai, Pabradės vaikų namų auklėtiniai, svečiai iš Seinų bei Punsko (Lenkija), Tarptautinės JAV mokyklos Lietuvoje atstovai, Latvijos bei Baltarusijos mokyklų atstovai. Mūsų mokykla kartu su Nemenčinės Gedimino gimnazija sodino raidę A.

Akcijos „Žalgiris 600“ akimirkos...

Click on a thumbnail to view a larger image. Click on the close button to close it.

 


Previous page: 2010-2011 m.m.
Next page: VGTU klasės