Akcija už Ukrainą

Vasario 21 d. Vilniaus Tuskulėnų vidurinėje mokykloje vyko ukrainiečių tautos palaikymo pilietinė akcija.

Akcijos pradžioje istorijos mokytojas Andrius Žilėnas papasakojo apie ukrainiečių laisvės siekimo istoriją nuo viduramžių iki Šaltojo karo pabaigos, priminė Lietuvos ir Ukrainos bendrą istorinę praeitį.

„Mes pasisakome už taikias derybas Ukrainoje tarp valdžios ir paprastų žmonių. Kraujas neturi būti liejamas. Gyvename 21 amžiuje. Mes, auganti karta, žinome iš savo tėvų apie kruvinus Sausio 13-osios įvykius Lietuvoje. Kiekvieno žmogaus gyvybė yra neįkainojama. Net žvėrys nežudo savo gentainių. Reikalaujame taikos Ukrainoje“, - sakė aštuntokė Salomėja.
„Mes, Vilniaus Tuskulėnų vidurinės mokyklos moksleiviai ir mokytojai, esame pasipiktinę dėl fašistinių metodų, kuriais Ukrainos valdžia naudojasi, vaikydama siekiančius laisvės paprastus žmones. Ukrainos prezidente Janukovyčiau, nebūk mažas vaikas, žaidžiantis kieme su šautuvėliu, tai jau nebe žaidimas. Kiek kraujo tavo kieme, kiek užmuštų ir sužeistų žmonių keikia tave ir tavo metodus. Būk vyras ir garbingai spręsk politinius klausimus arba pasitrauk iš žaidimo, nes nesilaikai žmoniškumo principų“, - kalbėjo devintokė Goda.

Dešimtokė Greta kreipėsi į visus susirinkusius (akcijoje dalyvavo per šešis šimtus tuskulėniečių), teigdama, kad nors mes gyvename čia Lietuvoje saugiai, negalime būti abejingi įvykiams, kurie primena mums kruvinas represijas prieš 23 metus vykusias prie Lietuvos Parlamento ir televizijos bokšto. Ji paragino visus prisijungti prie tinklalapio aukok.lt ir paaukoti kiek kas gali nukentėjusiems nuo smurto Maidane.

Akcijos dalyviai pagerbė tylos minute žuvusius Ukrainoje, visi žiūrėjo vaizdo ekrane įvykius iš paskutinėmis dienomis vykstančių susirėmimų Kijeve ir Lietuvos grupės „Skylė“ koncertą Ukrainoje kruvinų įvykių fone. Visi stovėdami klausėsi Ukrainos himno ir širdyse jautė vienybę su kovojančia už savo laisvę tautą.

Akcijos organizatoriai (istorijos mokytojai Andrius Žilėnas ir Gražvydas Kaškelis, teatro vadovė Rasa Ercmonienė-Varnė ir pavaduotoja Ramunė Stebrytė) dėkoja visiems mokytojams ir mokiniams, padėjusiems organizuoti akciją, bei visiems joje dalyvavusiems.

Previous page: 2013-2014 m.m.
Next page: 2012-2013 m.m.